Lista aktualności Lista aktualności

JUBILEUSZ 70-LECIA NADLEŚNICTWA OKONEK

Zapraszamy do obejrzenia filmu o Nadleśnictwie Okonek z okazji obchodów 70-lecia.

 10 czerwca br. w sali Okoneckiego Centrum Kultury odbyła się bardzo ważna uroczystość dla wszystkich pracowników Nadleśnictwa Okonek. Obchodzono jubileusz 70-lecia istnienia. Z tej okazji sala domu kultury zapełniła się zaproszonymi gośćmi oraz gospodarzami. Pan Nadleśniczy Marian Kuś przyjął moc życzeń i gratulacji w imieniu wszystkich pracowników byłych i obecnych. Padło wiele miłych i ciepłych słów, wspominano dawne dzieje i ludzi, którzy zrobili wiele dla lasów Nadleśnictwa Okonek.  

Jedną z atrakcji tego wydarzenia był film stworzony przez leśniczego Roberta Antosza oraz jego przyjaciół Bogusławę i Pawła Zastawny. Film, choć zrealizowany amatorsko dostarczył bardzo wiele pozytywnych emocji tak widzom, jak i twórcom. Przybliżył nieco historię nadleśnictwa i zapoznał z jego teraźniejszością.

Kolejnym punktem programu było  nagrodzenie długoletnich i zasłużonych pracowników Nadleśnictwa Okonek przez dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile Ryszarda Standio Kordelasem Leśnika Polskiego i Cechówką Leśną. Kordelasy otrzymali Robert Antosz i Andrzej Kiełtyka a cechówki Halina Janczak i Piotr Górniak. Po zakończeniu części oficjalnej prowadzący galę Dariusz Dyl zaprosił wszystkich do obejrzenia wystawy fotografii przyrodniczej Roberta Antosza, towarzyszącej jubileuszowi oraz na poczęstunek. Na pożegnanie każdy z gości otrzymał okolicznościowy upominek.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o Nadleśnictwie Okonek  z okazji obchodów 70-lecia Nadleśnictwa Okonek.