Lista aktualności Lista aktualności

Zróbmy szum wokół wody

Nadleśnictwo Okonek wspiera edukację ekologiczną

    Szkoła Podstawowa w Okonku włączyła się w akcję Światowy Dzień Wody z PAH. PAH to Polska Akcja Humanitarna – organizacja pozarządowa, której celem jest udzielanie pomocy humanitarnej i rozwojowej osobom dotkniętym skutkami klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych.

Akcja Światowy Dzień Wody z PAH w tym roku odbywa się pod hasłem „Zróbmy szum wokół wody”. Najważniejszym celem jest zaangażowanie jak największej liczby osób w temacie dostępu do wody jako globalnego wyzwania. Akcja nie koncentruje się na ekologicznym czy typowo biologicznym aspekcie wody. Priorytetem jest natomiast zwrócenie uwagi na globalny aspekt tego tematu i ukazanie sieci  powiązań, których jesteśmy częścią jako konsumenci/tki. 

 

Wszystkie osoby, które chcą znaleźć odpowiedź na wszelkie pytania związane z aspektem wody zapraszamy do udziału w kursie mailingowym „7 dni dla wody i klimatu”.

W kursie dowiecie się między innymi:

  • Dlaczego zakręcanie kranu w Polsce nie pomoże Afryce?
  • W jaki sposób odejście od węgla w energetyce jest powiązane z zasobami wodnymi?
  • Co robimy, aby zapewnić ludziom dostępu do wody?

Od poniedziałku 15.03. przez 7 dni otrzymacie na maila codzienną dawkę informacji o wodzie, klimacie oraz globalnych wyzwaniach.

Link do zapisów   https://forms.gle/hFJjpu8VD52xbBZ9A

 

Aby już teraz nieco wzbogacić swoją wiedzę z zakresu oszczędzania wody-obejrzyj animację: „Oszczędzanie wody to za mało”  https://www.youtube.com/watch?v=_yxt_rK0tOc

 

Beata Bartosik - Sp  Okonek