Asset Publisher Asset Publisher

Regulaminy korzystania z miejsc turystycznych

Nadleśnictwo Okonek informuje, iż istnieje możliwość korzystania z małej infrastruktury znajdującej się w lasach oraz parkach narodowych w całej Polsce.

Aby łatwiej było korzystać z lasów i infrastruktury turystycznej, Lasy Państwowe stworzyły Bank Danych o Lasach, gdzie pośród innych tematycznych map istnieje mapa zagospodarowania turystycznego, a także krótki instruktaż o obsłudze i możliwościach aplikacji mobilnej mBDL.

 

Poniżej znajdą Państwo regulaminy korzystania z obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych w Nadleśnictwie Okonek

 

  1. Regulamin Leśnej Klasy.
  2. Regulamin miejsca biwakowania nad Jeziorem Borowe/Leśne.
  3. Regulamin obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej.
  4. Regulamin punktu widokowego przy rezerwacie „Wrzosowiska w Okonku”.
  5. Regulamin szlaku rowerowo-pieszego „W dolinie pięciu rzek” z przystankami edukacyjnymi.
  6. Regulamin Zarządcy gruntu obozowiska "Nad Jeziorem Borowe/Leśne" oraz "Na Dzikach".
  7. Regulamin szlaków rowerowych i ścieżek pieszych.

 

Regulamin Leśnej Klasy

 

 

  1. Regulamin Leśnej Klasy określa warunki korzystania z obiektu „Leśnej Klasy” oraz obiektów położonych na przyległym terenie zarządzanych przez Nadleśnictwo Okonek tj. na ścieżce dydaktycznej „Przy Leśnej Klasie”, wiacie edukacyjnej oraz placu zabaw.
  2. Każda osoba korzystająca z Leśnej Klasy i ww. obiektów wyraża zgodę na postanowienia niniejszego regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
  3. Leśna Klasa jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:15 do 15:15.
    W szczególnych przypadkach możliwe jest uzyskanie zgody na organizację zajęć również poza wyznaczonym powyżej czasem.
  4. Leśna Klasa jest obiektem strzeżonym i przebywanie na jej terenie bez osoby odpowiedzialnej z ramienia Nadleśnictwa Okonek lub bez jej zgody jest zabronione.
  5. Każda z osób korzystających z Leśnej Klasy zobowiązana jest do podporządkowania się poleceniom pracowników Służby Leśnej lub też innych osób działających w imieniu nadleśnictwa.
  6. Dzieci i młodzież do lat 18 mogą przebywać w Leśnej Klasie i na obiektach przyległych wyłącznie pod opieką dorosłych. Za bezpieczeństwo na zajęciach odpowiadają opiekunowie.
  7. Za szkody wyrządzone przez dzieci i młodzież odpowiadają opiekunowie.
  8. W Leśnej Klasie odbywają się zorganizowane zajęcia edukacyjne. Aby umówić się na takie zajęcia należy skontaktować się z edukatorem telefonicznie (tel.672669101 lub 516143805) lub mailowo: okonek@pila.lasy.gov.pl. Należy również przesłać formularz zgłoszenia według wzoru dostępnego na stronie internetowej nadleśnictwa:https://okonek.pila.lasy.gov.pl/terminarz-rezerwacje.
  9. Osobom korzystającym z Leśnej Klasy i przyległych obiektów zabrania się:
    1. 1 zaśmiecania,
    2. 2 wyrzucania odpadów domowych, komunalnych i innych, nie związanych z użytkowaniem tego obiektu, do koszy na śmieci znajdujących się przed obiektem,
    3. 3 utrudniania korzystania z obiektu innym użytkownikom,
    4. 4 puszczania luzem zwierząt domowych,
    5. 5 pozostawiania pojazdów, przyczep kempingowych lub pojazdów turystycznych poza wyznaczonymi miejscami postoju pojazdów,
    6. 6 rozpalania ognisk i korzystania z otwartego ognia lub innych urządzeń pirotechnicznych i fajerwerków na terenie obiektu bez uzyskania zgody Nadleśnictwa Okonek,
  10. Z wyposażenia Leśnej Klasy należy korzystać w sposób zgodny z jego przeznaczeniem.
  11. Nadleśnictwo Okonek jako zarządca Leśnej Klasy nie odpowiada za pozostawione bez nadzoru mienie użytkowników oraz wartościowe przedmioty zniszczone wskutek niewłaściwego użytkowania.
  12. Plac zabaw przy Leśnej Klasie przeznaczony jest dla dzieci od lat trzech.
  13. Osobom korzystającym z placu zabaw przy Leśnej Klasie zabrania się wchodzenia na dachy i zwieńczenia konstrukcji oraz korzystania z huśtawek przez więcej niż jedną osobę z jednego miejsca.
  14. Osobom korzystającym z Leśnej Klasy i jej otoczenia nakazuje się sprzątanie po własnych zwierzętach domowych.
  15. Wszelkie uwagi użytkowników o obiektach infrastruktury edukacyjno-turystycznej proszę zgłaszać do biura nadleśnictwa. Kontakty telefoniczne i mailowe dostępne na stronie  okonek.pila.lasy.gov.pl w zakładce Kontakty

 

Regulamin miejsca biwakowania nad Jeziorem Borowe/Leśne

 

 

  1. Regulamin miejsca biwakowania nad Jeziorem Borowe określa warunki korzystania z miejsca biwakowania nad Jeziorem Borowe zarządzanego przez Nadleśnictwo Okonek.
  2. Każda osoba korzystająca z ww. miejsca biwakowania wyraża zgodę na postanowienia niniejszego regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
  3. Miejsce biwakowania nad Jeziorem Borowe jest dostępne we wszystkie dni w roku, z wyjątkiem okresów spowodowanych zdarzeniami szczególnego znaczenia.
  4. Chęć skorzystania z miejsca biwakowania, należy co najmniej jeden dzień roboczy wcześniej zgłosić telefonicznie, mailowo lub osobiście w biurze Nadleśnictwa Okonek (tel.672669101 lub mail okonek@pila.lasy.gov.pl) w celu uzyskania pisemnej zgody i ustalenia warunków biwakowania.
  5. Miejsce biwakowania nie jest strzeżone ani dozorowane w żaden sposób, dlatego ryzyko wynikające z zagrożeń związanych z przebywaniem w lesie oraz użytkowaniem urządzeń, ponosi wyłącznie osoba korzystająca z miejsca biwakowania.
  6. Każda z osób korzystających z miejsca biwakowania zobowiązana jest do podporządkowania się poleceniom pracowników Służby Leśnej lub też innych osób działających w imieniu nadleśnictwa.
  7. Osobom korzystającym z miejsca biwakowania zabrania się:
    1. zaśmiecania terenu,
    2. wyrzucania odpadów domowych, komunalnych i innych, nie związanych z użytkowaniem tego obiektu, do koszy na śmieci znajdujących się w okolicy,
    3. utrudniania korzystania z miejsca biwakowania innym uprawnionym użytkownikom,
    4. prowadzenia działalności usługowej lub handlowej bez stosownej zgody właściwego nadleśniczego oraz innych właściwych, powołanych organów,
    5. puszczania luzem zwierząt domowych,
    6.  nocowania bez zgody nadleśnictwa,
    7. pozostawiania pojazdów, przyczep kempingowych lub pojazdów turystycznych poza wyznaczonymi miejscami postoju pojazdów z wyjątkiem pojazdów posiadających indywidualne zezwolenia.
    8. rozpalania ognisk i korzystania z otwartego ognia lub innych urządzeń pirotechnicznych i fajerwerków na terenie miejsca biwakowania,
    9. sprzedaży na terenie miejsca biwakowania płodów runa leśnego zebranych w lesie.
  8. Z wyposażenia miejsca biwakowania należy korzystać w sposób zgodny z jego przeznaczeniem.
  9. Osobom korzystającym z miejsca biwakowania nakazuje się sprzątanie po zwierzętach domowych. Udostępniający obiekt zastrzega sobie prawo możliwości czasowego zamykania obiektu dla zwierząt domowych, np. w okresie gniazdowania czy rozrodu zwierząt leśnych.
  10. Wszelkie uwagi użytkowników o miejscu biwakowania proszę zgłaszać do biura nadleśnictwa.   Kontakty telefoniczne i mailowe dostępne na stronie  okonek.pila.lasy.gov.pl w zakładce Kontakty

 

 

 

Regulamin obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej

 

 

  1. Regulamin obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej określa warunki korzystania z obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej zarządzanych przez Nadleśnictwo Okonek.
  2. Każda osoba korzystająca z obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej wyraża zgodę na postanowienia niniejszego regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
  3. Obiekty infrastruktury edukacyjno-turystycznej są dostępne we wszystkie dni w roku, z wyjątkiem okresów spowodowanych zdarzeniami szczególnego znaczenia.
  4. Obiekty infrastruktury edukacyjno-turystycznej nie są strzeżone ani dozorowane w żaden sposób, dlatego ryzyko wynikające z zagrożeń związanych z przebywaniem w lesie oraz użytkowaniem urządzeń, ponosi wyłącznie osoba korzystająca z obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej.
  5. Każda z osób korzystających z obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej zobowiązana jest do podporządkowania się poleceniom pracowników Służby Leśnej lub też innych osób działających w imieniu nadleśnictwa.
  6. Osobom korzystającym z obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej zabrania się:
    1. 1 zaśmiecania terenu,
    2. 2 wyrzucania odpadów domowych, komunalnych i innych, nie związanych z użytkowaniem tego obiektu, do koszy na śmieci znajdujących się na obiektach,
    3. 3 utrudniania korzystania z obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej innym użytkownikom,
    4. 4 prowadzenia działalności usługowej lub handlowej bez stosownej zgody Nadleśniczego oraz innych właściwych, powołanych organów,
    5. 5 puszczania luzem zwierząt domowych,
    6. 6 nocowania na ww. obiektach bez zgody nadleśnictwa,
    7. 7 pozostawiania pojazdów, przyczep kempingowych lub pojazdów turystycznych poza wyznaczonymi miejscami postoju pojazdów,
    8. 8 rozpalania ognisk i korzystania z otwartego ognia lub innych urządzeń pirotechnicznych i fajerwerków na terenie obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej bez uzyskania zgody Nadleśnictwa Okonek,
    9. 9 sprzedaży na terenie obiektu infrastruktury edukacyjno-turystycznej płodów runa leśnego zebranych w lesie.
  7. Z wyposażenia obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej należy korzystać w sposób zgodny z jego przeznaczeniem.
  8. Osobom korzystającym z obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej nakazuje się sprzątanie po zwierzętach domowych. Udostępniający obiekt zastrzega sobie prawo możliwości czasowego zamykania obiektów dla zwierząt domowych, np. w okresie gniazdowania czy rozrodu zwierząt leśnych.
  9. Wszelkie uwagi użytkowników o obiektach infrastruktury edukacyjno-turystycznej proszę zgłaszać proszę zgłaszać do biura nadleśnictwa.  Kontakty telefoniczne i mailowe dostępne na stronie okonek.pila.lasy.gov.pl w zakładce Kontakty.

 

 

Regulamin punktu widokowego przy rezerwacie „Wrzosowiska w Okonku”

 

 

  1. Regulamin punktu widokowego określa warunki korzystania z punktu widokowego przy rezerwacie „Wrzosowiska w Okonku” zarządzanego przez Nadleśnictwo Okonek.
  2. Każda osoba korzystająca z punktu widokowego wyraża zgodę na postanowienia niniejszego regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
  3. Punkt widokowy jest dostępny we wszystkie dni w roku, z wyjątkiem okresów spowodowanych zdarzeniami szczególnego znaczenia.
  4. Aby skorzystać z możliwości rozpalenia ogniska i wynajęcia wiaty punktu widokowego, należy co najmniej jeden dzień roboczy wcześniej w godzinach 7:15-15:15  zgłosić się telefonicznie, mailowo lub osobiście w biurze Nadleśnictwa Okonek (tel.672669101 lub mail okonek@pila.lasy.gov.pl) w celu uzyskania na to zgody. Pobierana jest przy tym symboliczna opłata na poczet opału w wysokości 24.60zł.
  5. Punkt widokowy nie jest strzeżony ani dozorowany w żaden sposób, dlatego ryzyko wynikające z zagrożeń związanych z przebywaniem w lesie oraz użytkowaniem urządzeń, ponosi wyłącznie osoba korzystająca z punktu widokowego.
  6. Każda z osób korzystających z punktu widokowego zobowiązana jest do podporządkowania się poleceniom pracowników Służby Leśnej lub też innych osób działających w imieniu nadleśnictwa.
  7. Osobom korzystającym z punktu widokowego zabrania się:
    1. 1 zaśmiecania terenu,
    2. 2 wyrzucania odpadów domowych, komunalnych i innych, nie związanych z użytkowaniem tego obiektu, do koszy na śmieci znajdujących się na punkcie widokowym i przy wiacie punktu widokowego,
    3. 3 utrudniania korzystania z punktu widokowego innym użytkownikom,
    4. 4 prowadzenia działalności usługowej lub handlowej bez stosownej zgody właściwego nadleśniczego oraz innych właściwych, powołanych organów,
    5. 5 puszczania luzem zwierząt domowych,
    6. 6 nocowania bez zgody nadleśnictwa,
    7. 7 pozostawiania pojazdów, przyczep kempingowych lub pojazdów turystycznych poza wyznaczonymi miejscami postoju pojazdów,
    8. 8 rozpalania ognisk i korzystania z otwartego ognia lub innych urządzeń pirotechnicznych
       i fajerwerków na terenie punktu widokowego bez uzyskania zgody Nadleśnictwa Okonek,
    9. 9 sprzedaży na terenie punktu widokowego płodów runa leśnego zebranych w lesie.
  8. Z wyposażenia punktu widokowego należy korzystać w sposób zgodny z jego przeznaczeniem.
  9. Osobom korzystającym z punktu widokowego nakazuje się sprzątanie po zwierzętach domowych. Udostępniający obiekt zastrzega sobie prawo możliwości czasowego zamykania obiektu dla zwierząt domowych, np. w okresie gniazdowania czy rozrodu zwierząt leśnych.
  10. Wszelkie uwagi użytkowników o punkcie widokowym proszę zgłaszać do biura nadleśnictwa. Kontakty telefoniczne i mailowe dostępne na stronie  okonek.pila.lasy.gov.pl  w zakładce Kontakty.

 

 

Regulamin szlaku rowerowo-pieszego „W Dolinie Pięciu Rzek” z przystankami edukacyjnymi

 

 

  1. Regulamin szlaku rowerowo-pieszego „W Dolinie Pięciu Rzek” z przystankami edukacyjnymi określa warunki korzystania z tego szlaku oraz wszystkich obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej na całym ww. szlaku.
  2. Każda osoba korzystająca z tych obiektów wyraża zgodę na postanowienia niniejszego regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
  3. Szlak oraz obiekty infrastruktury edukacyjno-turystycznej są dostępne we wszystkie dni w roku, z wyjątkiem okresów spowodowanych zdarzeniami szczególnego znaczenia.
  4. Obiekty infrastruktury edukacyjno-turystycznej na ww. szlaku nie są strzeżone ani dozorowane w żaden sposób, dlatego ryzyko wynikające z zagrożeń związanych z przebywaniem w lesie oraz użytkowaniem urządzeń, ponosi wyłącznie osoba korzystająca ze szlaku oraz obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej.
  5. Każda z osób korzystających ze szlaku oraz obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej zobowiązana jest do podporządkowania się poleceniom pracowników Służby Leśnej lub też innych osób działających w imieniu nadleśnictwa.
  6. Osobom korzystającym ze szlaku oraz obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej zabrania się:
    1. 1 zaśmiecania terenu,
    2. 2 wyrzucania odpadów domowych, komunalnych i innych, nie związanych z użytkowaniem tego obiektu, do koszy na śmieci znajdujących się na obiektach,
    3. 3 utrudniania korzystania z obiektu infrastruktury edukacyjno-turystycznej innym użytkownikom,
    4. 4 prowadzenia działalności usługowej lub handlowej bez stosownej zgody Nadleśniczego oraz innych właściwych, powołanych organów,
    5. 5 puszczania luzem zwierząt domowych,
    6.  6 nocowania bez zgody nadleśnictwa poza obszarem „Zanocuj w lesie”(mapa obszaru dostępna na stronie nadleśnictwa okonek.pila.lasy.gov.pl ,
    7. 7 pozostawiania pojazdów, przyczep kempingowych lub pojazdów turystycznych poza wyznaczonymi miejscami postoju pojazdów,
    8. 8 rozpalania ognisk i korzystania z otwartego ognia lub innych urządzeń pirotechnicznych i fajerwerków na terenie szlaku i obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej bez uzyskania zgody Nadleśnictwa Okonek,
    9. 9 sprzedaży na terenie szlaku i obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej płodów runa leśnego zebranych w lesie.
  7. Z wyposażenia obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej należy korzystać w sposób zgodny z jego przeznaczeniem.
  8. Osobom korzystającym z obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej nakazuje się sprzątanie po zwierzętach domowych. Udostępniający obiekt zastrzega sobie prawo możliwości czasowego zamykania obiektów dla zwierząt domowych, np. w okresie gniazdowania czy rozrodu zwierząt leśnych.
  9. Wszelkie uwagi użytkowników o obiektach infrastruktury edukacyjno-turystycznej proszę zgłaszać do biura nadleśnictwa.  Kontakty telefoniczne i mailowe dostępne na stronie  okonek.pila.lasy.gov.pl w zakładce Kontakty.

 

 Regulamin zarządcy gruntu obozowiska "Nad Jeziorem Borowe/Leśne" oraz "Na Dzikach"

 

Obozowisko jest terenem leśnym zarządzanym przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Okonek z siedzibą w Okonku. Obozowisko jest zlokalizowane na terenie:

  1. Nad Jeziorem Borowe/Leśne- gmina Okonek, powiat złotowski adres leśny 08-05-1-04-117-j-00
  2. Na Dzikach-gmina Szczecinek, powiat szczecinecki adres leśny 08-05-2-05-2-d-00

Nadleśnictwo Okonek nie jest organizatorem wypoczynku dzieci i młodzieży w rozumieniu przepisów prawa.

Użytkownikiem obozowiska jest podmiot zewnętrzny.

 Jeżeli zaobserwuje Pan/Pani jakiekolwiek potencjalne niebezpieczne zdarzenie lub wypadek proszę posługiwać się tym adresem leśnym podanym powyżej jako lokalizacyjnym.

Obozowisko nie posiada specjalnych przystosowań i udogodnień celem organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży.

Nadleśnictwo nie odpowiada za mienie ruchome, które jest przywiezione i zgromadzone przez organizatorów i uczestników obozu wypoczynkowego dzieci i młodzieży pozostawione na terenie obozowiska. 

Za bezpieczeństwo (zdrowie i życie) uczestników obozu wypoczynkowego oraz osób przebywających na terenie obozowiska odpowiada organizator obozu.

Jeżeli zauważył/a Pan/i jakiekolwiek potencjalnie niebezpieczne zdarzenia i sytuacje związane z:

•             drzewami rosnącymi prosimy o niezwłoczny kontakt z Nadleśnictwem Okonek

•             urządzeniami prosimy o niezwłoczny kontakt z komendantem obozu.

•             posługiwaniem się ogniem w lesie prosimy o niezwłoczny kontakt z Nadleśnictwem Okonek lub Strażą Pożarną.

Wjazd na teren obozowiska dozwolony jest tylko dla pojazdów obsługujących organizację obozu.

Podczas odwiedzin parkowanie samochodów dopuszczone jest tylko w miejscu wyznaczonym przez nadleśnictwo tj. w wyznaczonych miejscach postoju pojazdów.

Szczegółowe zasady korzystania z obozowiska przez uczestników obozu, obowiązki oraz zakazy reguluje odrębny regulamin  - Regulamin organizatora obozowiska.

W sytuacji kryzysowej, nadzwyczajnej, wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych prosimy o niezwłoczny kontakt z powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego lub z Nadleśnictwem Okonek.

Korzystając z terenów leśnych należy bezwzględnie przestrzegać powszechnie obowiązujących przepisów prawa w tym m.in. ustawy o lasach z dnia 28 września 1991 r.  ((Dz. U. z 2018 r. poz. 2129), szczególnie art. 26, 27 , 28, 29, 30 dotyczące zasad udostępniania lasu.

Wykaz telefonów alarmowych:

Telefon ratunkowy 112

Pogotowie Ratunkowe 999

Straż Pożarna 998

Policja 997

Kontakty w Nadleśnictwie Okonek dostępne na stronie okonek.pila.lasy.gov.pl w zakładce Kontakty.

 

Regulamin szlaków rowerowych i ścieżek pieszych

 

 

  1. Regulamin szlaków rowerowych i ścieżek pieszych określa warunki korzystania z danego szlaku lub ścieżki oraz wszystkich obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej na całym ww. szlaku lub ścieżce.
  2. Każda osoba korzystająca z tych obiektów wyraża zgodę na postanowienia niniejszego regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
  3. Ww. szlaki i ścieżki są dostępne we wszystkie dni w roku,
     z wyjątkiem okresów spowodowanych zdarzeniami szczególnego znaczenia.
  4. Szlaki i ścieżki nie są strzeżone ani dozorowane w żaden sposób, dlatego ryzyko wynikające z zagrożeń związanych z przebywaniem w lesie oraz użytkowaniem urządzeń, ponosi wyłącznie osoba korzystająca ze szlaku lub ścieżki.
  5. Każda z osób korzystających ze szlaku lub ścieżki zobowiązana jest do podporządkowania się poleceniom pracowników Służby Leśnej lub też innych osób działających w imieniu nadleśnictwa.
  6. Osobom korzystającym ze szlaku lub ścieżki oraz obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej zlokalizowanych przy nich zabrania się:
    1. 1 zaśmiecania terenu,
    2. 2 wyrzucania odpadów domowych, komunalnych i innych, nie związanych z użytkowaniem tego obiektu, do koszy na śmieci znajdujących się na obiektach,
    3. 3 utrudniania korzystania z ww. obiektów innym użytkownikom,
    4. 4 prowadzenia działalności usługowej lub handlowej bez stosownej zgody Nadleśniczego oraz innych właściwych, powołanych organów,
    5. 5 puszczania luzem zwierząt domowych,
    6. 6 nocowania bez zgody nadleśnictwa poza obszarem „Zanocuj w lesie”(mapa obszaru dostępna na stronie nadleśnictwa okonek.pila.lasy.gov.pl ),
    7. 7pozostawiania pojazdów, przyczep kempingowych lub pojazdów turystycznych poza wyznaczonymi miejscami postoju pojazdów,
    8. 8 rozpalania ognisk i korzystania z otwartego ognia lub innych urządzeń pirotechnicznych i fajerwerków na terenie ww. obiektów bez uzyskania zgody Nadleśnictwa Okonek,
    9. 9 sprzedaży na terenie ww. obiektów płodów runa leśnego zebranych w lesie.

7. Z wyposażenia ww. obiektów  należy korzystać w sposób zgodny z jego przeznaczeniem.

8. Osobom korzystającym z ww. obiektów  nakazuje się sprzątanie po zwierzętach domowych. Udostępniający obiekt zastrzega sobie prawo możliwości czasowego zamykania obiektów dla zwierząt domowych, np. w okresie gniazdowania czy rozrodu zwierząt leśnych.

      9. Wszelkie uwagi użytkowników o ww. obiektach proszę zgłaszać do biura    nadleśnictwa.  Kontakty telefoniczne i mailowe dostępne na stronie  okonek.pila.lasy.gov.pl w zakładce Kontakty

 

 

Ofertę turystyczną Nadleśnictwa Okonek przedstawiają załączniki do Zarządzenia  nr 59 Nadleśniczego Nadleśnictwa Okonek dostępne w materiałach do pobrania.

 

Życzymy przyjemnego spędzenia czasu oraz dobrego wypoczynku